Žáby náleží do čeledi pralesničkovitých a označení šípové žáby si vysloužily díky látce, kterou produkuje jejich kůže, z nichž si indiáni vyráběli jed na šípy. Jasné barvy pralesniček upozorňují nepřátele, že jsou toxické a proto si v pralese poskakují beze strachu, že mohou být uloveny.
Canon EOS-1D Mark II; 150.0mm; f/5.6; 0.800 s; ISO: 200; Expoziční kompenzace: -1.00
Když jsem přišel do Akva-Tery, tak tu bylo celkem dost lidí, ale přesto mi bylo dovoleno použití stativu, což mne velice potěšilo, protože je zde vcelku tma a musel bych používat vysoká ISA. Takto jsem mohl používat časy dlouhé i 3 sekundy a to i proto, že se žabky moc nehýbají, obšas poskočí, či vylezou na list, což byla asi nejakčnější věc, co žabka udělala za 2 hodiny mé návštěvy u nich.
Canon EOS-1D Mark II; 150.0mm; f/8.0; 0.800 s; ISO: 320; Expoziční kompenzace: -0.67
Při vlastním focení je nejdůležitější eliminovat všechny odrazy na skle, toho se dosáhlo přiložením objektivu až ke sklu. Lepší kontrast poskytl externí blesk na prodlužovací šňůře, který také trochu pomohl modelovat celkem mdlé světlo.
Pro focení doporučuji vzít sebou makroobjektiv 100-150mm (žabky jsou opravdu malé), bytelný stativ, externí blesk na kabelu a dálkovou spoušť.
Canon EOS-1D Mark II; 150.0mm; f/8.0; 2.00 s; ISO: 200; Expoziční kompenzace: -1
Akva-Teru najdete v centru Plzně. Najdete zde kolem 20-ceti tématických zastavení od chameleóna z Madagaskaru po život na korálových útesech.
Více najdete zde